تبلیغات
قرآن امین

قرآن امین
وبلاگ ترجمه، تفسیر، تأویل و تدبر در قرآن کریم با استفاده از منابع معتبر


.
به گزارش آناج، مراسم اختتامیه دومین جشنواره سراسری وبلاگ نویسان قرآنی عصر امروز در محل مجتمع فرهنگی ، هنری 29 بهمن تبریز برگزار شد.


جوانان قرآنی و متعهد اصلی‌ترین سرمایه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران

"علی داننده" در آیین اختتامیه و معرفی نفرات برتر دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی در تبریز اظهار داشت: باید از توانمندیهای نسل جوان و ارزشی که در تولید محتوای ارزشی در فضای سایبر نقش موثری دارند، بیش از پیش بهره‌مند شویم.

وی گفت: فضای مجازی با توجه به گستردگی و تاثیر عمیق آن در افکار عمومی علی‌الخصوص مخاطبان جوان نیازمند توجه بیشتر و تولید محتوای ارزشی در آن است.

 

داننده گفت: قرآن کریم  عطیه‌ی بی‌بدیل الهی و معجزه‌ی جاویدان پیامبر عظیم‌الشان اسلام است که با نفحات رحمانی خویش همچون ریسمانی آویخته از فراز عالم جان بر گستره‌ی خاک در قالب کتابی بی‌همانند ، هدایتگر همه‌ی عصرها و نسلهاست.

وی افزود: دستورالعملی عزت آفرین و سعادت بخش که بایستی بر راز و رمز و مفاهیم آسمانی آن وقوف یافت و بستر تحقق عبارات،‌اشارات،‌لطائف و حقایق آن را در عرصه‌های مختلف زندگی فراهم ساخت چراکه قرآن منشور هدایت و نسخه‌ی شفابخش برای شایسته زیستن است.

داننده گفت:‌برگزاری منظومه جشنواره قرآنی آیات در سالهای اخیر فرصت مغتنمی را فراهم ساخته که صاحبان اندیشه از تمام استعدادها و ظرفیت ها برای رساندن معارف قرآن در قالب هنر به نسل جوان و نوجوان جامعه استفاده کنند.

وی افزود: در این میان فضای مجازی با قابلیت فراگیری بی‌نظیر،‌سرعت انتقال، تکثیر سریع و آسان و علاقه‌ی نسل امروز به استفاده از فناوریهای نو و گسترش نرم‌افزارهای قرآنی یکی از مناسب‌ترین شیوه ها برای تعمیق اندیشه های قرآنی است.

داننده گفت: این اداره کل برنامه‌های متعددی همچون تولید سی دی تصویری ترتیل قران کریم،‌برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن در سطح استان، برگزاری دوره‌های آموزش مربیان قرآنی، جشنواره تصویرسازی قصص قرآنی و دو دوره جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی را در حوزه قرآن و معارف قرآنی برگزار کرده است .

وی با اشاره به روند اجرای این جشنواره گفت: پس از اعلام فراخوان دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی دو هزار و 687 وبلاگ در این جشنواره ثبت‌نام کردند که پس از بررسی هیات داوران 721 وبلاگ به بخش مسابقه راه یافتند و 53 وبلاگ به عنوان وبلاگهای برتر معرفی شدند.


نفرات برتر دومین جشنواره سراسری وبلاگ‌نویسی قرآنی

در بخش وبلاگ مراكز و مؤسسات قرآنی؛ وبلاگ علمی و قرآنی مصباح به مدیریت تقی اصدقی از تبریز، وبلاگ کانون قرآن وعترت دانشکده الهیات تهران به مدیریت سیده‌فاطمه مظلومی از تهران و وبلاگ موسسه فرهنگی قرآن و  عترت ثقلین به مدیریت سمیه باران از بیرجند به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش ویدئوكست (ودكست)؛ وبلاگ فیلم و ویدئوی قرآنی به مدیریت رضا علی اكبری از قزوین، وبلاگ سخن وحی به مدیریت محمد امین شامحمدی از قم، وبلاگ بارون به مدیریت وحید باقری از تبریز،  وبلاگ تخصصی حاج‌حامد شاکرنژاد به مدیریت مهدی نجفی از مشهد به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش پادكست وبلاگ "دریای ایمان" به مدیریت رزا شاه طالبی از اصفهان، وبلاگ صدای نور به مدیریت احمد فیاض  از اصفهان، وبلاگ نغمه‌های ملكوتی به مدیریت سید مرتضی رضوی از تبریز، وبلاگ نورمقدس به مدیریت سیدمجید صفی شاهی از اصفهانو وبلاگ صدای قرآن به مدیریت امید طاهرنژاد از آشتیان به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

 

در بخش فتوبلاگ؛ وبلاگ ذكر و مستی به مدیریت نیلوفر عطایی از تهران، وبلاگ آیات آسمانی قرآن به مدیریت معصومه اسدی آقاباقر از ورامین، وبلاگ آهسته عاشق می‌شوم به مدیریت شیرین سلطانی از کرج به عنوان وبلاگ‌ةای برتر معرفی شدند.

در بخش گزارش و خبر وبلاگ قرآن منیر به مدیریت حمید رضا علیپور از رشت، وبلاگ زلال وحی به مدیریت سیدجعفر فاطمی نوش آبادی از كاشان،  وبلاگ خبرنگارقرآنی ایکنا به مدیریت امیرمحسن سلطان احمدی از قم و وبلاگ کتاب زندگی به مدیریت پویا فرهادی از خرم آباد به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش خاطره نویسی وبلاگ برای خاطرآیه‌ها به مدیریت مریم روستا از تهران، وبلاگ مشهود به مدیریت یاسین شیخلو از ارومیه، وبلاگ چندلحظه به مدیریت زهراباقری از تهران، وبلاگ مهتد به مدیریت احمدرضا بذرافشان از تهران و وبلاگ خاطرات کلاس نور به مدیریت مطهره هویدا از اصفهان به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش انسان ازمنظرقرآن کریم؛  وبلاگ انسان تا انسانیت به مدیریت شكیبا خادملو از مازندران، وبلاگ صلصال به مدیریت سید مرتضی رضوی از تبریز، وبلاگ نورقرآنی به مدیریت زینب بخت بیدار از تبریز و وبلاگ نکته های ناب قرآنی به مدیریت مصطفی شاكری از تهران به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش مقاله و پژوهش؛ وبلاگ کلام وحی به مدیریت زهرا الهی از چناران مشهد، وبلاگ طلبه پاسخگو به مدیریت هادی فلاح از قم، وبلاگ حافظان نور به مدیریت امین ادریسی فیجانی از قم، وبلاگ رهپویان قرآن به مدیریت هدایت‌الله قدمی از قم و وبلاگ بینات به مدیریت محمدعارف خطیبی از قم به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش احادیث وبلاگ معراج به مدیریت سجاد شاهسون از قم،‌ وبلاگ منبرک به مدیریت سیدمحمدحسین راجی از مشهد، وبلاگ صدای معصومین به مدیریت سیدامید داعی نیاکی از آمل، وبلاگ حوردیس به مدیریت سمیه پناه‌پور از تبریز، وبلاگ پایگاه تخصصی حجاب و عفاف  به مدیریت سامان سوهانیان از قائم شهر و وبلاگ آموزش نماز  به مدیریت مهدی روحی از ساری به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش داستان و شعر؛ وبلاگ نی به مدیریت فائزه سادات رضوی از تبریز، وبلاگ اشعار قرآنی به مدیریت صدیقه قاسمی از بوشهر،‌وبلاگ قران كده به مدیریت عدنان مرادی از پاوه كرمانشاه، وبلاگ قرآن منیر به مدیریت محمد زارعی از بندر عباس، وبلاگ پایگاه قرآنی كلام الهی به مدیریت سامان سوهانیان از قائم شهر و  وبلاگ من و قرآن به مدیریت محسن عبداله پور از قزوین به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش آموزش؛ وبلاگ در شهر فرشته ها به مدیریت نرگس سراجیان تهرانی از تهران، وبلاگ همه می‌توانند حافظ قرآن شوند به مدیریت زهرا ابوترابی از تهران و وبلاگ فرهنگ تلاوت به مدیریت سیدمحمدحسین حسینی از  اصفهان به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش تاویل، تفسیر و تدبر؛ وبلاگ ترنم به مدیریت فاطمه پاشایی از تبریز،‌وبلاگ وخداوند...(محبوبان یار) به مدیریت معصومه شهابی از بیرجند، وبلاگ قرآن امین به مدیریت امید طاهر نژاد از آشتیان و وبلاگ تفسیر روشنایی به مدیریت سیدحسین فاطمی از مشهد به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

براساس این گزارش دومین جشنواره سراسری وبلاگ‌نویسی قرآنی از سری جشنواره‌های قرانی "آیات" بوده و توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با حمایت و همکاری معاونت قرآن و عترت، کانون فرهنگ و ادب آذربایجان، دبیرخانه دائمی جشنواره‌های قرآنی آیات و در هفت بخش وبلاگ متنی شامل مقاله و پژوهش، داستان و شعر، احادیث، گزارش و خبر، خاطره‌نویسی،‌آموزش،‌تاویل، تفسیر و تدبر و دو بخش ویژه موضوعی شامل انسان از منظر قرآن کریم، وبلاگ مراکز و موسسات قرآنی، سه بخش فتوبلاگ ،‌پادکست، ویدئوکست با موضوع‌های مختلف قرآنی برگزار شده و نفرات برتر آن در تبریز معرفی شدند.

گفتنی است داوری دومین جشنواره سراسری وبلاگ‌نویسی قرآنی را "محمدامین تقوی"،‌ "سیدمحمدهادی گرامی "، "حامد آرضایی "،‌ "علی پیروزمنش" و "محمدرضاقربانی" بر عهده داشتند.


سایت جشنواره: قرآن بلاگ

وبلاگ صدای قرآن

وبلاگ قرآن امین


طبقه بندی: جشنواره ها، اخبار قرآنی،
برچسب ها: تبریز، برندگان، جشنواره وبلاگ نویسی قرانی، نتایج دومین جشنواره سراسری وبلاگنویسی قرآنی، نتایج جشنواره وبلاگنویسی قرآنی،
[ شنبه 5 اسفند 1391 ] [ 12:43 ب.ظ ] [ تكاور فرهنگی ]

درباره وبلاگ

قرآن تنها کتاب هدایت مصون از انحراف
جهت ارتباط با نویسندگان وبلاگ قرآن امین می توانید از طریق شماره زیر اقدام کنید
0918 486 6953
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

مشاهده توضیحاتقالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ